Korty Family Garden

Szkółki tenisowe

Tenis to czysta przyjemność. Dlatego w Family Garden stawimy na metodę szkolenia, która zapewnia najmłodszym w pierwszej kolejności frajdę. Skład poszczególnych grup oraz przebieg i intensywność zajęć dobieramy w zależności od stopnia zaawansowania dziecka. Zapewniamy treningi od podstaw i doskonalenie umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów. Jako pierwsi w Szczecinie i okolicy wprowadziliśmy zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat wspólnie z rodzicami.

Co Twoje dziecko zyska, grając w tenisa?

  • Nie jest to sport kontaktowy, więc ryzyko kontuzji nie jest duże. Przy regularnej grze organizm dziecka zyskuje większą odporność na wszelkiego rodzaju infekcje. Ponadto treningi i rywalizacja zapobiegają powstawaniu otyłości, której skutkiem są choroby serca i cukrzyca.
  • Tenis to remedium na stres. Na korcie kształtuje się siłę charakteru oraz nabywa się pokory. To pozwala lepiej sobie radzić z codziennymi sytuacjami i negatywnymi emocjami.
  • Dziecko na korcie rozwija umysł. Tenisiści mają wyższą samoocenę, wzmacniają samodyscyplinę, a przy tym rzadziej niż inni zmagają się z dezorientacją, lękiem i depresją.
  • Gra w tenisa zapewnia wszechstronność ruchową, która łączy zręczność, szybkość, siłę i wytrwałość. Jednocześnie przyczynia się do utrzymania dobrego nastroju i pozytywnego nastawienia na długo po treningu.

Jaką metodą szkolimy?

Stawiamy na metodę Play and Stay rekomendowaną przez Międzynarodową Federację Tenisa ITF. Ta metoda pokazuje dzieciom, że tenis to przede wszystkim czysta przyjemność. I to już od pierwszych lekcji serwisu, zagrań z woleja i z głębi kortu. Przez cały czas dbamy o utrzymanie zainteresowanie dziecka na stałym, wysokim poziomie.

W trakcie zajęć dopasowujemy wszystkie narzędzia do poziomu szkolenia. Od samego początku dobieramy dzieci w niewielkie grupy od trzech do sześciu osób. Stawiamy na zrównoważony rozwój i rozwijanie nabytych umiejętności w harmonijny sposób. Odpowiednio dobrane wolniejsze piłki w różnych kolorach i mniejsze rozmiary kortów dają więcej czasu początkującym na odbicie piłki, czy odpowiednie ułożenie ciała do kolejnego uderzenia. Ułatwiają też poprawne serwowanie, rozgrywanie wymian i zdobywanie punktów.

Czy rodzice mogą uczestniczyć w zajęciach?

Jako pierwsi w Szczecinie i okolicy wprowadziliśmy do oferty zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat, w których mogą uczestniczyć też ich rodzice. Jakie są plusy takiego rozwiązania?

  • Rodzic staje się „asystentem trenera”, co sprawia, że dziecko jest skuteczniej dopilnowane. Dzięki temu może skupić się na poprawnym wykonywaniu poszczególnych elementów treningu.
  • Godzina wspólnej zabawy rodzica z dzieckiem to wspaniale spędzony czas, w którego trakcie nawiązuje się wyjątkowa więź. Dziecko jest szczęśliwe, że mama lub tata poświęca mu tyle uwagi

Czy dziecko musi posiadać własny sprzęt?

W Family Garden zapewniamy sprzęt niezbędny do treningu. Nasi uczniowie powinni zabrać ze sobą jedynie wygodny strój sportowy oraz obuwie.

Jak często odbywają się zajęcia?

Najmłodszych zapraszamy na zajęcia co najmniej raz w tygodniu na jedną godzinę zegarową. Istnieje też możliwość skorzystania z indywidualnych treningów w celu nadgonienia zaległości lub szlifowania techniki.

Kto prowadzi zajęcia z dziećmi?

W Family Garden swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się dwoje trenerów, którzy poznali smak profesjonalnej rywalizacji. Treningi pod okiem fachowca pozwalają nie tylko doskonalić umiejętności i korygować błędy, ale też obserwować poczynione postępy.

Marta Lebiedziewicz

Marta Lebiedziewicz

Była tenisistka, wielokrotna uczestniczka turniejów ogólnopolskich, na których zanotowała liczne sukcesy. Doświadczenie trenerskie zdobyła m.in. na rocznym stażu na kortach w Sydney. Jako szkoleniowiec pracuje od kilkunastu lat, głównie z amatorami i młodzieżą.

Michał Kazimierczak

Michał Kazimierczak

Jego kwalifikacje to przede wszystkim wiele lat gry z krajową czołówką oraz ukończone studia z fizjoterapii. Dzięki temu świetnie rozumie istotę ruchu i wszechstronność przygotowania do gry. Wyróżnia go różnorodność w podejściu do treningów dzieci i młodzieży. Jest też znakomitym sparingpartnerem.

W jaki sposób zapisać dziecko na treningi w Family Garden?

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (+48 888 275 069 lub +48 502 403 313) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej - korty.familygarden@gmail.com. Jesteśmy też do Państwa dyspozycji w biurze naszego ośrodka w Dołujach.

Masz jakieś pytania lub chcesz dowiedzieć się wiecej o naszej ofercie? Zapraszamy do kontaktu!

Korty Tenisowe Family Garden
ul. Daniela 19 | 72-002 Dołuje

  • +48 888 275 069 (Recerwacje)
  • +48 502 403 313 (Manager)
  • korty.familygarden@gmail.com

Cennik

Family Garden - pełnia relaksu!

W naszej bogatej ofercie znajduje się ogrom propozycji na cały rok, nie tylko dla miłośników tenisa. Ogromna przestrzeń rekreacyjna zapewnia bogactwo atrakcji dla osób w każdym wieku, które pragną aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług.

Sprawdź cennik