Korty Family Garden

Naciąganie rakiet

W Family Garden korzystamy z profesjonalnej maszyny do strun tenisowych. Mamy bogate doświadczenie w przygotowaniu naciągów do różnych stylów gry i rodzajów rakiet. Pomożemy Ci w każdym aspekcie dotyczącym sprzętu tenisowego!

Dlaczego naciąg rakiety jest ważny?

Aby z rakiety wycisnąć maksimum możliwości, należy zadbać o optymalny naciąg. Zaawansowani gracze równorzędnie traktują kwestię doboru rakiety i naciągu do swojej gry. Początkujący tenisiści często to bagatelizują, bo nie zdają sobie sprawy, że jest to element, który naturalnie się zużywa i wymaga ciągłej wymiany.

Jak często wymieniać naciąg w rakiecie tenisowej?

Gdy poczujemy, że naciąg jest na tyle zużyty, że wpływa na jakość naszej gry. Jest to uzależnione od częstotliwości ich intensywności treningów. Zawodowcy zmieniają naciąg praktycznie po każdej grze. Amator, który trenuje i rywalizuje do dwóch razy w tygodniu, może używać naciągu nawet dwa-trzy miesiące. Nie należy doprowadzać do całkowitego zużycia naciągu i czekać, aż pęknie w czasie gry. Warto wcześniej oddać rakietę w ręce serwisanta!

Jaki naciąg wybrać?

Dobra decyzja pomoże nam zaoszczędzić sporo pieniędzy i ułatwić grę. Dlatego wybór powinien być rozważny i dokładny. Rodzaj naciągu zależy od stylu, w jakim gramy oraz od typu używanej rakiety. Ważne są także nasze możliwości finansowe oraz podatność na urazy barków i ramion.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze naciągu?

Każdy naciąg charakteryzuje się innymi zaletami i wadami, dlatego nie powinniśmy kopiować wyborów naszych znajomych czy profesjonalnych tenisistów, ponieważ może to przynieść więcej szkody niż korzyści. Istotne są takie czynniki jak:

  • styl, gry,
  • stopień zaawansowania,
  • wiek
  • budowa ciała,
  • przebyte, lub aktualne kontuzje

Jak wygląda naciąganie rakiet w Family Garden?

Dysponujemy profesjonalnym sprzętem marki Babolat star V Navigator. Jest to jedna z najprecyzyjniejszych maszyn do strun tenisowych. Bazując na długoletnim doświadczeniu w naprawie rakiet tenisowych, pomożemy dobrać odpowiedni naciąg do każdego stylu gry i posiadanego sprzętu. Nie warto czekać, aż rakieta będzie w kiepskim stanie. Zachęcamy do kontaktu! Pomożemy wybrać najlepszy i najszybszy sposób na przygotowanie sprzętu do kolejnych zmagań na korcie!

Masz jakieś pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie? Zapraszamy do kontaktu!

Korty Tenisowe Family Garden
ul. Daniela 19 | 72-002 Dołuje

Cennik

Family Garden - pełnia relaksu!

W naszej bogatej ofercie znajduje się ogrom propozycji na cały rok, nie tylko dla miłośników tenisa. Ogromna przestrzeń rekreacyjna zapewnia bogactwo atrakcji dla osób w każdym wieku, które pragną aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług.

Sprawdź cennik

Kontakt

Masz pytania lub chcesz zarezerwować termin?

Napisz wiadomość email lub zadzwoń! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i dopasujemy naszą ofertę do Twoich potrzeb. Informacje na temat naszej działalności znajdziesz też na profilu Korty Tenisowe Family Garden na Facebooku.

Korty Tenisowe Family Garden
ul. Daniela 19 | 72-002 Dołuje

  • biuro@korty-familygarden.pl